O Metodě RUŠ

Základní princip metody je velmi jednoduchý. Najdu problém, nazvu ho, přijmu, je pryč :-).

Co všechno se dá Metodou RUŠ vyřešit?


Metoda RUŠ vyřeší vaše osobní problémy: psychické (emoční), fyzické (tělesné), mentální (myšlenkové)...


Naši klienti si vyřešili:


životní krize * nespokojenost se životem * vztahové problémy * problémy pracovní - stres, nápor, vyhoření * trauma z rozvodu i rozchodu – ať už k němu došlo nebo ještě ne * negace z potratu * poporodní depresi * úmrtí blízkého člověka i milovaného zvířátka * prožité trauma - znásilnění, obtěžování * prožitý šok * nehody, úrazy * posttraumatickou stresovou poruchu * obavy * strachy * nesmělost, trému * sebevědomí * fóbie * úzkosti * smutky, depresi * návaly vzteku, nenávist, hněv * nedostatek sebelásky * žárlivost * závist * problémy s dětmi * pocit samoty, nelásky, odloučení, marnosti * strach ze smrti * strach z utrpení a bolesti * myšlenky na sebevraždu * a nejrůznější zdravotní problémy


DALŠÍ ZKUŠENOSTI


Je i pro mě?


 • Ano, pokud si uvědomujete svůj problém a chcete ho vyřešit (nemít, zbavit se ho) anebo „jen“ toužíte rozvinout svoji osobnost a žít lépe. 

Jakou variantu si vybrat?


 • Máte rádi život ve svých rukou, vaše problémy nejsou akutní, chcete si umět pomoct sami a jste rádi nezávislí? Pak je pro vás ideálním řešením absolvovat Základní Kurzy, kde se Metodu RUŠ naučíte pro svoji osobní potřebu hezky postupně a s pomocí odborného i citlivého vedení členů RUŠtýmu.
 O KURZECH
„Ani slovy nemůžu vyjádřit, jaký nádherný pocit se ve mně rozplývá. Jaká úleva, lehkost bytí. Jsem jak list nepopsaného papíru. Peříčko vznášející se v prostoru. Je to nádherné, osvobozující, hřejivé. MÁM V SOBĚ SPOUSTU LÁSKY, ÚCTY, VDĚČNOSTI. Lásky ke všemu živému. Úcty k vám všem, kteří jste mi pomohli poznat a pochopit Metodu RUŠ… “  Jitka po Základním kurzu Metody RUŠ - R1.

 • Jsou vaše potíže akutní, vážné, potřebujete pomoct rychle, rádi se necháváte opečovávat a nechcete si umět pomoci sami? Vyberte si terapii
 TERAPIE - číst víc    NAJÍT TERAPEUTA
„Od té doby, co znám a používám Metodu RUŠ, to mám jinak. Lépe se v sobě vyznám a vím, kde jsou ukryté příčiny mých problémů, starostí a trápení. Jsou ve mě. A KDYKOLI MŮŽU ZMĚNIT TO, CO UŽ NEFUNGUJE NEBO MI NEPROSPÍVÁ. Ne venku, ale uvnitř mě. A taky že to měním :-). A výsledek? Cítím se šťastně, spokojeně, raduju se ze života a užívám si ho plnými doušky. Teď už vím, že být šťastný je volba. Co si zvolíte vy?“ Lenka, terapeutka RUŠ 

 • Ještě se rozhodujete, chcete vědět víc, učíte se rádi sami anebo máte méně peněz? Naučte se Metodu RUŠ podle knížky

  KNIHA – číst víc    KOUPIT KNIHU

„Spoutu let jsem hledal jednoduchost, přečetl jsem tisíce a tisíce knih... Kdyby mi zbyla možnost nechat si jen jednu...Byla by to Kniha Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak.“ Petr, spokojený čtenářTrochu teorie pro zvídavé:

Metoda RUŠ vychází z několika jednoduchých zásad

 • Nepříjemné pocity vznikají po myšlence.
  Teprve naším pojmenováním čehokoli – tedy po myšlence – se připojí nepříjemné či příjemné pocity, anebo zůstanou neutrální, podle toho, jakou myšlenku si svobodně zvolím.
 • Jakákoli situace není sama o sobě dobrá ani špatná, je neutrální.

  Jestliže vám někdo ublížil (při přepadení, znásilnění, vyloupení...), nebo jste někomu ublížili vy (například při dopravní nehodě), pak tuto zátěž lze vyřešit úplně, jakoby se to nikdy nestalo (nepříjemné pocity jsou úplně „vyčištěné“, ale prožitá zkušenost v člověku zůstane a on takovou situaci už znovu nezažije). Přitom je lhostejné, jak dávno nebo nedávno k situaci došlo. Během práce k uvědomění, poznání, pochopení souvislostí, a k odpuštění ostatním i sobě samému.

 • To, co mi vadí, je můj problém
  Pokud mám z čehokoliv ve svém životě nepříjemné pocity (emoce nebo tělesné), například: vadí mi to, mám vztek, je mi to líto, mrzí mě to, nemohu se s tím smířit, je mi z toho smutno, žárlím, hněvám se… a také píchá mě v zádech, bolí mě hlava, mám stažený žaludek, mám tu a tu nemoc, chorobu… Jsou to moje pocity a jsem to já, komu znepříjemňují život. A je lhostejné, jestli se moje nepříjemné pocity týkají mé osoby nebo někoho jiného. Negativní pocity mám já. Trvale změnit, vyřešit je tedy mohu zase jen já.


Metoda RUŠ není psychoanalýza ani jiná psychologická a psychoterapeutická metoda a nenahrazuje odbornou lékařskou péči.

Logo RUŠ, Metoda RUŠ a terapie RUŠ je značka chráněná ochrannou známkou. Kdo a jak ji může používat určuje její držitel, Karel Nejedlý, autor metody. Její použití bez souhlasu je porušením zákona.Pro vědeckou komunitu: Metoda RUŠ s.r.o. je otevřena spolupráci na výzkumu či studii za účelem vědeckého vysvětlení/podložení fungování a výsledků Metody RUŠ. V případě zájmu nás kontaktujte na metodarus.cz@gmail.com.
Autor Karel Nejedlý povídá o základních zásadách Metody RUŠ, jak metoda funguje, a také o tom, jak fungujeme my lidé ve vztazích a v životě.

Created by people in Arsyline.cz © 2015 - 2024