Kdo je terapeut

Kvalifikovaný terapeut Metody RUŠ je absolvent terapeutických kurzů metody, držitel platného CERTIFIKÁTU.

Jak probíhá kvalifikace

Výuku budoucích terapeutů tvoří dva na sebe navazující kurzy, (kterých je možné se zúčastnit po absolvování tří kurzů základních), kde účastníci postupně získávají znalosti, jak kvalitně a zodpovědně pracovat s klientem. Druhý kurz je zakončený certifikačním přezkoušením teoretickým i praktickým, ti úspěšní se tak stávají kvalifikovanými terapeuty Metody RUŠ. Svoji kvalifikaci obnovují jednou ročně na speciálních kurzech.

Hodnocení před předáním certifikátů

Při hodnocení budoucích terapeutů jde především o přirozený zájem o klienta. Adept na certifikát musí vědět, že pomáhat lidem je to, co opravdu chce, co ho naplňuje. Budoucí terapeut prochází několika odbornými testy, hodnotí se znalost teorie, její použití v praxi, stejně jako celkový rozvoj jeho osobnosti.

Navíc před udělením kvalifikace odpovídají lektoři a asistenti – každý sám za sebe  u každého účastníka na otázky:

  • Zná teorii, umí ji?
  • Vede klienta jasně, přesně a bez zbytečností?
  • Dosahuje v daném čase optimálního výsledku?
  • Vede s jistotou a klidně?
  • Podporuje klienta, má o něj zájem, je soucitný?

A především:

  • Poslal bych k němu svoje nejbližší?
  • Šel bych k němu sám?

Jak si vybrat terapeuta

Projděte si profil terapeuta na těchto stránkách, přečtěte jeho povídání, zhodnoťte, jestli vám vyhovuje jeho kvalifikace.

Je předpoklad, že ten, kdo má certifikát krátce, zná nejnovější techniky (Metoda RUŠ je stále doplňována novými praktickými postupy a změny v posledních dvou letech byly podstatné). A naopak ten, kdo jej má déle může mít zase více zkušeností z praxe, podle toho, jak intenzivně se terapiím věnuje. Zřejmě pro vás bude hrát roli i vzdálenost od vašeho bydliště. Zavolejte mu/jí, a popovídejte si. Zeptejte se, kolika klientům metodou pomohl, jestli pracuje pouze Metodou RUŠ, nebo dělá více různých terapií.
Pokud se nemůžete rozhodnout, napište na email v kontaktech, doporučíme individuálně vhodného terapeuta přímo pro vaši konkrétní situaci a problém.
Pokud si vyberete terapeuta, který nemá svůj profil na této oficiální stránce, nesete plnou zodpovědnost za průběh a výsledek terapie.

Byli jste na terapii?

Podělte se s námi o svoje zkušenosti a výsledky. Za vaše maily předem děkujeme.

Created by people in Arsyline.cz © 2015 - 2024