Alois Komorous

Alois Komorous


Mapa Adresa působiště
Dolní 154, Staré Hodějovice
Telefon E-mail
+420 608967886 Alois0@seznam.cz
Cena za terapii
ČR základní cena 6000,- sleva při každém opakování 1000,-, od 3. opakování je každé sezení za 3000,-Kč / důchodci a studenti 3000,- / Stanovení a ladění záměrů a cílů 1000,- Kč/cca. 2 hodinový workshop / SRN 290Euro
Jazyky terapie
Čeština, Němčina, Ruština, Slovenština

Proč pracuji Metodou RUŠ? (proč jsem si vybral/a právě ji, jako tu „moji“ metodu)

Od svých 18 let studuji psychologii, protože jsem cítil, že chci zlepšit své vztahy, zvýšit své schopnosti a nebýt závislý na okolí. Celá desetiletí jsem hledal, občas našel dočasnou či částečnou pomoc a zlepšoval se. Efektivita absolvovaných metod a neustálá závislost na "někom" nesplňovaly moje představy o ideálním postupu. Po rozvodu se ženou v r. 2016 jsem byl na dně psychicky i podnikatelsky. Narazil jsem na knihu "Já to mám jinak" a téměř ji na posezení přečetl. Nevěřil jsem, že by to mohlo být jednoduché a absolvoval 3 terapie. První dvě přinesly vnitřní uvolnění z napětí a depresí, 3. terapie způsobila setkání s další osudovou ženou, v což jsem ve svých 58 letech nechtěl věřit. Od prvního setkání jsme prožili krásných 6 let. Dnes ale vím, že hledám pro mne "ideální ženu". Tehdejší setkání ale způsobilo, že jsem za pár měsíců absolvoval první kurz. Na prvních dvou kurzech, jsem snad ani nevěděl co dělám, jen jsem cítil úlevu a cestu z depresí a pochybností o sobě. Nadchlo mne to a s každým dalším kurzem si uvědomuji jak téměř nekonečný vnitřní růst, tak nezávislost na jakémkoli terapeutovi. Narůstající vnitřní klid, zdravotní a i finanční zlepšení jen každým rokem potvrzují to, co se na kurzech "učí". Bylo tak velmi rychle rozhodnuto o zařazení této metody do mého portfolia služeb, protože jako homeopatovi a firemnímu konzultantovi mi chyběla metoda, která by důsledně řešila psychosomatické kořeny nejen zdravotních potíží, ale i skrytých mentálních základů neefektivního řízení firem ze strany majitelů či personálu, kde jdou často ztráty do miliónů. Není oblast, kde by se psychika, a tudíž i bloky mysli, neprojevily. Jako logicky myslící lékárník jsem nechápal, že mysl a stres mohou skrytě vytvářet základy nejrůznějších nemocí či tělesných potíží a únavy. Tím, že každý terapeut musí při svém studiu a každoročních certifikacích projít tím, co zažívá každý klient, tak velmi přesně VÍM, jakou hodnotu pro mne má vnitřní klid, stabilní zdraví a psychika a dělám všechno pro to, abych tuto cestu za klidem a zdravím předal i svým klientům. Tím, že mohu zapracovat nejenom na Vašich blocích, ale i na Vašich záměrech a cílech ohledně vztahů, výdělků či zdraví, tak chci spoluvytvářet šťastnější, úspěšnější a naplněnější lidi kolem sebe, které bude radost kdykoli potkat. Chcete patřit mezi ně?

Co přinesla RUŠka mně osobně

Asi to všechno nestačím vyčíst, ale začnu od těch pro mne nejdůležitějších: vnitřní klid, chuť do života, živost, jasno v hlavě a i v tom co chci dělat, odstranění dotírajících pochybností, nechtěných myšlenek a neopodstatněných strachů, obnovu podnikatelského záměru, stabilitu ve vztazích, financích, výdrži, neuvěřitelně rehabilitované vztahy se synem či rodiči. Zmizelo neustálé hodnocení čehokoli. Zmizely strachy snad z tisíce nejrůznějších nenápadných věcí či oblastí, které jsem si ani dříve neuvědomoval, protože se plíživě vkradly do mého života. Ale - o to nenápadněji mne směrovaly pryč od mých cílů, ničily mi vztahy, zdraví i sebedůvěru. Narostla schopnost najít si čas pro sebe, jít si důsledně za svými cíli či odmítnout práci tam, kde by to bylo na můj úkor či proti mé vůli. Ty tam jsou obavy, že nezvládnu podnikání, že si nedokážu říci o peníze, že se nedokážu prodat, že neseženu práci atd. atd. Možná Vám to bude připadat hodně jako sci-fi a nebudu se divit. Ještě v roce 2017 bych se podobným řádkům vysmál, ale dnes jsem vděčný za tu cestu, kterou jsem mohl prostřednictvím této metody urazit, jaké jiné terapeuty a lektory jsem na této cestě mohl poznat s vědomím (které je asi ještě více pro řadu lidí sci-fi), že si můžeme v době potřeby kdykoli navzájem pomoci, aniž by to bylo pro nás obtěžující. Naopak - je to příležitost ke kontaktu, na které obvykle při našem nasazení nezbývá čas::))

Jaké mám výsledky s klienty

Vzhledem k tomu, že je tato metoda daleko rychlejší než kterákoliv jiná, tak jsem spokojen. Vždy totiž vím, že mohu pomoci (tedy těm, kteří opravdu chtějí a rozhodli se dostat ze života více). 1. klientka - lékařka, silné revma - po asi 20 minutách říká, že po 8 letech se jí "najednou" uvolňují křeče v rukou (měla je zkroucené) a přestává to bolet. 2. klientka - se na konci 2. sezení narovnává (měla ramena shrbená dopředu) a ramena přitom "křupají" a uvolňují se a najednou je rovná. 3. klient - kameník - měl jít na 3 operace kloubů a páteře, po odstranění napětí v těle, které pocházelo z nekritického hodnocení jeho výkonů v dětství, obrovská úleva, operace odpadly i dnes - 3-4 roky po terapii je stále v pohodě. Dalších pár klientů zaznamenalo výraznou úlevu v napětí či starostech a strachu o někoho. Několika klientům jsem ale nepomohl. Jsou to ti, kteří se buď obrací k Bohu a nechápou, že Božím záměrem nejsou trpící a nemocní, anebo ti, kteří nechtějí vidět, že si způsobili svůj současný stav svými chybnými či mylnými rozhodnutími a "chtějí" s nimi žít dál. Ti, kteří pochopí, že svůj život na Zemi si tvoří sami, a tudíž jsou sami příčinou svého stavu a nyní žijí jen důsledky svých "zapomenutých" dřívějších rozhodnutí a hledisek, ti mohou využitím této metody jen růst a jít za štěstím na všech úrovních svého Bytí.

Moje oblíbené životní motto

řadu let mne drželo moto: "Čím jsem starší, tím jsem zdravější"::))) - po 6-ti letech jsem to změnil na : "Čím jsem starší, tím jsem zdravější a rychlejší!" a pro další inspiraci ještě upravil na "Čím jsem starší, tím jsem Živější", protože v Životě vnímám nejen zdraví a rychlost, ale i pohyb, radost a komunikaci s vytvářením vztahů. A za to všechno vděčím "nářadí" jménem RUŠ::))

Další informace

Aby byly výsledky skutečně efektivní a trvalé, je třeba, abyste byli skutečně rozhodnuti změnit svůj život, a nejen zkoušet se změnit jako alibi, že se sebou něco děláte. Proto také oceňuji ty, kteří jsou ochotni touto cestou jít důsledně a tvrdohlavě opakovaně dokud se nedostanou tam, kde chtějí být! Celou metodu tak mohu označit za "provokativní", vymykající se běžným představám a současně za velmi rychlou v pomoci těm, kteří jsou ochotni pro to něco udělat. Protože jsem pracoval 11 let jako obchodník a konzultant pro firmy, uplatňuji tuto metodu i pro vedoucí manažery či majitele firem. Pro ty, kteří chtějí rychlý růst a kteří chtějí odstranit ty bariéry, které je brzdí v realizaci svých cílů či snů. Proto mám na šéfy pár otázek: - Jste šťastný jako šéf /či majitel či manažer / ? - Vidíte svoje cíle a záměry jako že je již máte anebo k nim "teprve" směřujete? - Je pro Vás důležité navýšit efektivitu Vašich manažerů? - Chcete porozumět zdrojům Vašeho stresu a změnit postoj k podnikání či k práci s lidmi? - Připadáte si jak běžící veverka v bubnu? - Pracují u Vás lidé, protože chtějí nebo protože musí? - Víte o tom, že firma roste jen do té míry, do jaké "roste" šéf?

Created by people in Arsyline.cz © 2015 - 2024